Smartfony z górnej półki.

W poprzednim wpisie zaprezentowaliśmy kilka najtańszych modeli smartfonów. I choć są one dość funkcjonalne i działają poprawnie, umożliwiając korzystanie z najważniejszych funkcji, to wiele brakuje im do modeli z najwyższej półki. W tym artykule, dla kontrastu, przedstawimy krótki opis jednego z droższych smartfonów.

Sony Xperia XZ to smartfon wyposażony w 5,2 calowy wyświetlacz o rozdzielczości Full HD, który pozwala na komfortową pracę. Jego czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon zapewnia nam płynną i bezawaryjną obsługę wszystkich dostępnych aplikacji. Przy tym jest to model energooszczędny, dzięki czemu po pełnym naładowaniu działa zauważalnie dłużej w porównaniu z innymi smartfonami.

3 GB pamięci RAM zapewnia bezawaryjną obsługę kilku aplikacji równocześnie, oraz komfortowe oglądanie filmów, słuchanie muzyki czy granie. Filmy nagrywane są w wysokiej rozdzielczości 4K, co oznacza najlepszą jakość obrazu.

Dodatkowym atutem tego modelu smartfona jest wbudowany czytnik linii papilarnych, który zapewnia bezpieczeństwo danych i zabezpiecza je przed osobami nieupoważnionymi.

Sony Xperia XZ to smartfon kilkukrotnie droższy niż modele wymienione we wcześniejszym artykule. Wydamy na niego około 2700 złotych, lecz z całą pewnością wart jest on tej ceny.

Facebook Comments

Add a Comment