Fidget Spinner – rewolucyjny gadżet

Rok 2017 z pewnością można ogłosić rokiem Fidget Spinnera. Tę małą zabawkę zobaczyć można na każdym kroku: bawią się nią dzieci i dorośli, korzystają z niej na ulicach, w sklepach, w domach, a nawet w szkołach. Czym jest, jakie jest zastosowanie i co daje swym użytkownikom Fidget Spinner?

Gadżet opatentowany został w roku 1993 przez Catherine Hettinger – amerykańską inżynier, której celem było stworzenie urządzenia ułatwiającego terapię dzieci autystycznych i obciążonych chorobą ADHD. Zabawka miała je uspokajać, niwelować lęki i niepokój i poprawiać koncentrację. Jej właściwości terapeutyczne nie zostały jednak potwierdzone, a gadżet popadł w zapomnienie na wiele lat. Popularny zrobił się kilka miesięcy temu.

Fidget Spinner ma postać płaskiego, dwu – lub trójramiennego dysku. Na końcu każdego z ramion, oraz w centrum zabawki, znajdują się łożyska metalowe. Zabawa polega na wprawieniu Spinnera w ruch obrotowy. rzecz jasna, Spinnery produkowane są w niezliczonych ilościach wzorów i kolorów, w wersjach minimalistycznych i designerskich.

Fidget Spinner budzi kontrowersje w środowiskach konserwatywnych, które posądzają ten nieszkodliwy gadżet o konszachty z samym Diabłem i moc okultystyczną, a jego używanie zostało zakazane w wielu amerykańskich szkołach.

Fakt pozostaje faktem: kto raz wziął w ręce Fidget Spinnera i zakręcił nim – nie będzie potrafił powstrzymać się przed zabawą tym prostym, choć ciekawym urządzeniem.

Facebook Comments Box