Fajne gry na Androida.

Hitem zeszłego roku okazała się gra Pokemon Go. Z całego świata płynęły doniesienia o młodych ludziach, którzy w poszukiwaniu chowających się przed nimi stworków wdrapywali się na pomniki, wchodzili prosto pod koła pędzących samochodów i zaglądali do publicznych toalet. Czy w tym roku któraś z gier ma szansę na powtórzenie sukcesu Pokemon Go? Oto trzy, naszym zdaniem, obiecująco wyglądające gierki na Androida.

Moomin Quest

Pamiętacie sympatyczne Muminki? Te urocze stworzenia były już bohaterami książki, następnie bajki, a teraz – wchodzą do świata gier. gra stworzona została tak, by cieszyć zarówno doświadczonych graczy, jak i tych, którzy stawiają dopiero swoje pierwsze kroki.

Jest to gra zręcznościowa: na ekranie pojawiają się kostki, w które należy uderzać. Trudność polega na tym, iż w jedne wystarczy lekko stuknąć, by znikły, lecz w inne trzeba stuknąć dwukrotnie lub przytrzymać palcem. Czwartą kategorią są te, których nie wolno dotykać. Gra podzielona jest na plansze, z dodatkowymi bonusami do zdobycia. Jest prosta i przyjemnie się w nią gra. Czy jednak odniesie sukces na miarę Pokemonów?

Horse Adventure: Tale of Etria

Gra przygodowa, utrzymana w bajkowym klimacie. Wykreowany w niej świat pełen jest trójwymiarowych koni i żyjących z nimi w przyjaźni ludzi. Celem gracza jest odnalezienie zaginionego konia, od którego zależy przetrwanie baśniowej krainy, w której się znajdujemy – Etrii. Naszym przewodnikiem jest niejaki Tomin. Możemy wybrać na starcie konia, na którym będziemy się poruszali.

Gra jest prosta, i opiera się w głównej mierze na bieganiu pomiędzy wskazanymi punktami oraz wypełnianiu misji. Wymaga więc od nas zręczności i refleksu, by w odpowiednich momentach zawracać, skręcać, i przeskakiwać przeszkody. Do największych zalet gry należy zaliczyć świetną grafikę oraz oprawę muzyczną.

Worms 2: Armageddon

Kultowa gra strategiczno – zręcznościowa trafia na smartfony. Jej bohaterowie to robale, których zadanie polega na wyeliminowanie drużyny przeciwnej. Używać mogą przy tym różnego rodzaju narzędzi i broni. Jest to gra niepozbawiona poczucia humoru i łatwa. Przyjemna, nieprzekombinowana oprawa graficzna nawiązuje do pierwszych wydań gry.

Gra dostępna jest w dwóch trybach: jednoosobowym, w którym gracz stacza bitwy z komputerowym przeciwnikiem, oraz w trycie wieloosobowym, w którym może brać udział maksymalnie czterech graczy.

Graliście już w którąś z wymienionych przez nas gier?

Facebook Comments Box