Czy warto kupić tani smartfon?

Nie każdy z nas może i chce inwestować w zakup smartfona całą miesięczną wypłatę. Z drugiej jednak strony chcemy być nowocześni i nie zadowalają nas już telefony z gatunku Nokii 3310. Czy można kupić tańszy smartfon? Jeśli tak – to czego możemy się po nim spodziewać?

Jednym z najtańszych smartfonów dostępnych na naszym rynku jest TP Link Neffos C5. Za nowy egzemplarz zapłacimy 499 złotych. Ma on czterordzeniowy procesor i 2 GB RAM. Wyświetlacz jest pięciocalowy, jego rozdzielczość to 1280 x 720 pikseli. Wykonamy na nim większość koniecznych operacji, które może nie robią piorunującego wrażenia, ale sprzęt jest zadowalającej jakości.

Kolejnym niedrogim smartfonem jest Microsoft Lumia 650. Kupimy go w tej samej cenie co poprzedni prezentowany model – 499 złotych. Gwarantuje nam on stabilność działania i bezpieczeństwo, czyli te cechy, które są najbardziej pożądane przez użytkowników smartfonów.

Podobnych cenowo smartfonów jest na naszym rynku jeszcze co najmniej kilka modeli. Wszystkie one spełniają podstawowe funkcje, bez oszałamiającej ilości aplikacji, które, choć praktyczne i atrakcyjne, nie są konieczne do korzystania z telefonu czy internetu.

Facebook Comments

Add a Comment