Zdalne sterowanie wentylacją

Zdalne sterowanie domem ze smartfona lub tabletu jest współcześnie w zasięgu naszej ręki. Z dowolnego miejsca na ziemi możemy sterować instalacjami i urządzeniami zasilanymi energią elektryczną, chociażby wentylacją mechaniczną.

Instalacja wentylacyjna montowana jest w naszych mieszkaniach, a także biurach, magazynach i w innych obiektach. Ma ona na celu zapewnienie właściwej cyrkulacji powietrza niezależnie od panujących czynników atmosferycznych. Systemy wywiewno nawiewne dodatkowo oczyszczają powietrze z zapachów, kurzu, pyłków i innych zanieczyszczeń zapewniając wysokiej jakości powietrze z tlenem oraz komfortowy klimat.

Nie każdy jest zwolenników tradycyjnych naściennych sterowników, które dodatkowo mają niewygodne przechodzenie między ustawieniami. Wraz z rozwojem technologii powstały aplikacje, które umożliwiają zdalne sterowanie systemem wentylacyjnym np. firmy Barbor. Z każdego miejsca na ziemi możesz regulować intensywność wymiany powietrza w pomieszczeniach.

Steruj klimatem w swoim domu gdziekolwiek jesteś

Zdalne sterowanie działa zarówno poza domem jak i wewnątrz. Jeśli akurat jesteś w pracy, na wakacjach lub w jakimkolwiek innym miejscu, gdzie mamy dostęp do internetu możesz dowolnie zmieniać parametry systemu wentylacyjnego w swoim domu.Każdemu z nas zdarzają nie nieprzewidziane sytuacje, dlatego w obecnych czasach programator czasowy to za mało.  Aplikacje na smartfona bądź tablet zapewniają nie tylko wygodę, ale także bezpieczeństwo. Zawsze możemy odczytać wilgotność i temperaturę powietrza w pomieszczeniu, a w razie potrzeby elastycznie je zmienić. W razie usterki automatyczne raportowanie tych parametrów będzie dowodem, że właściwie korzystaliśmy z systemu.

Zamontowane w instalacji wentylacyjnej czujniki temperatury i zawory umożliwiają dowolne sterowanie wentylacją już za kilkoma kliknięciami.

Aplikacje do zdalnego sterowania umożliwiają:

 • zaprogramowanie trybu pracy wentylacji w zależności od pory dnia, badź też wilgotności i temperatury powietrza.
 • pełna wizualizacja stanu i ustawienie parametrów z dowolnego miejsca na ziemi, gdzie mamy dostęp do sieci
 • wymuszenie cyrkulacji powietrza

aplikacje-na-smartfona

Wentylacja i rekuperacja to dwa aspekty tego samego problemu, związanego z właściwą cyrkulacją czystego i zdrowego powietrza w pomieszczeniach. Wraz z rozwojem techniki wymuszonej cyrkulacji powietrza, powstał problem właściwego sterowania urządzeniami. System K&K Elektronik zapewnia pełne wsparcie w zakresie sterowania wentylacją i rekuperacją.

Zalety aplikacji

 • oszczędność – możemy zwiększyć intensywność cyrkulacji powietrza w momencie kiedy przebywamy w domu,
 • zapewnienie odpowiedniego klimatu we  pomieszczeniach, nawet jeśli jesteśmy poza domem,
 • wygoda  – możliwość zastosowania automatycznych ustawień w zależności od wilgotności i temperatury powietrza oraz sterowania wentylacją z poza domu lub bez wstawania z kanapy
 • łatwa i intuicyjna obsługa – instalacja zajmuje tylko kilka minut i współpracuje z większością systemów wentylacyjnych
 • stały dostęp do wentylacji
 • stały monitoring stanu pracy centrali
 • możliwość dokumentowania poziomu parametrów w pomieszczeniu, celem potwierdzenie prawidłowej pracy wentylacji
 • korzystanie z aplikacji IOS z dowolnej ilości urządzeń końcowych,
 • sterowanie wyposażeniem dodatkowym: chłodnicą, nagrzewnicą, obejściem czy też recyrkulacją.

Zarządzanie

Większość firm umożliwia zarejestrowanie do każdego urządzenia wentylacyjnego tylko jednego właściciela. Jest on odpowiedzialny za zarządzanie pozostałymi aktywnie utworzonymi upoważnionymi do sterowania określonym systemem wentylacyjny. Dzięki temu niewłaściwe osoby nie mają dostępu  do sterowania wentylacją za pośrednictwem aplikacji lub narzędzia webowego.

Facebook Comments Box

Add a Comment