Premiera Samsunga Galaxy S8

Długo oczekiwany Samsung Galaxy S8 oraz jego większy brat S8 Plus w końcu zostały oficjalnie zaprezentowane. O smartfonach krążyło w internecie wiele plotek. Ciekawe, które z nich się sprawdziły, a które można wsadzić między bajki. Koniecznie przeczytajcie ten wpis i zobaczcie, co oferują nowe produkty od Samsunga.
Ekran przede wszystkim

Tym, co najbardziej rzuca się w oczy w nowym dziecku koreańskiej firmy, jest bez wątpienia duży
i zajmujący niemal całą przednią powierzchnię ekran telefonu. Jego rozdzielczość to 2960
× 1440. To, co go wyróżnia to przede wszystkim zaokrąglone krawędzie. Ekran charakteryzuje się wyjątkowo dobrą jasnością i widocznością nawet w bardzo mocnym słońcu. Jeśli chodzi
o przekątne, to są one dosyć spore, bowiem Galaxy S8 ma 5,8 cala, a S8 Plus 6,2 cala. Warto jednak zauważyć, że poprzez zastosowanie proporcji 18,5:9 obydwa telefony nie są szczególnie duże. Wymiary mniejszej wersji to 148,9
× 68,1 × 8,0, a większej 159,5 × 73,4 × 8,1. Wielką zmianą w stosunku do innych modeli Samsunga jest zastosowanie niewidocznego przycisku Home. Przycisk ten reaguje wibracją na naciśnięcie z odpowiednią siłą.

Procesor

Wiele spekulacji krążyło wokół procesora, który znajdzie się
w nowym Galaxy. Jak się okazuje, nie każdy model ma na swoim pokładzie ten sam procesor. W niektórych zastosowano samsungowski Exynos 8895, a w innych Qualcomm Snapdragon 835. Każdy z nich ma 8 rdzeni. Dzięki nim telefon charakteryzuje się najlepszą na rynku mocą obliczeniową, co jednak nie ma aż tak dużego wpływu na wzrost wydajności urządzenia w stosunku do wcześniejszych modeli. W Galaxy znajdziemy 4 GB pamięci RAM oraz 64 GB pamięci wbudowanej z możliwością rozbudowania przy użyciu karty microSD. Pomimo bardzo wydajnego procesora telefon pod względem innych parametrów nie wyróżnia się na tle konkurencji, co i tak nie zmienia faktu, że Galaxy jest najszybszym smartfonem dostępnym na rynku.

Bateria

Jeśli chodzi o baterię, to ma ona pojemność 3000 mAh lub 3500 mAh w większym modelu. Gwarantuje to dzień pracy na jednym ładowaniu. Istnieje również możliwość bezprzewodowego ładowania. Model ten zostawia w tyle poprzednie generacje, jeśli chodzi o energooszczędność. Dzięki najnowocześniejszym technologiom wytwarzania procesorów nowy Samsung jest o 27% wydajniejszy oraz aż o 40% oszczędniejszy. Przy wykonywaniu takich samych procesów zużywa on znacznie mniej energii, niż było to np. w przypadku Galaxy S7.

Aparaty

Najnowszy Samsung Galaxy ma na swoim pokładzie dwa aparaty fotograficzne. Znajdujący się z tyłu
aparatu ma 12 Mpix i optyczną stabilizację obrazu,
a przedni 8 Mpix. Zaletą aparatów jest wyjątkowo jasna przysłona o jasności f/1.7. Zdjęcia robione telefonem reprezentują wysoką jakość, nawet jeśli zostały zrobione przy słabym oświetleniu. Dzięki zastosowaniu praktycznego i czytelnego interfejsu aplikacji aparatu, można szybko i łatwo przełączać się pomiędzy różnymi funkcjami.

Innowacyjny wygląd

Design Samsunga Galaxy S8 i S8 Plus jest w stosunku do poprzedników rewolucyjny. Dzięki zastosowaniu bezramkowego wyświetlacza telefon prezentuje się bardzo innowacyjnie. Projektanci zadbali o to, aby wszystkie elementy współgrały ze sobą i tworzyły razem bardzo efektowną całość. Również, jeśli o jakość zastosowanych materiałów i ich spasowanie, nie można mieć najmniejszych zastrzeżeń. Możliwe, że nowy Samsung wyznaczy nowe standardy, jeśli chodzi o projektowanie przyszłych modeli tej marki. Telefon jest dostępny w kilku wariantach kolorystycznych: niebieskiej – Midnight Blue, szarej – Orchid Gray, srebrnej – Arctic Silver oraz czarnej.

Nowe rozwiązania

W smartfonie zainstalowano Androida 7.0 Nougat
z nakładką TouchWiz. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest funkcja Samsung Desktop Experience pozwalająca na korzystanie z Samsunga Galaxy S8 jak z komputera. Dzięki stacji dokującej DeX można go bowiem podłączyć do monitora, klawiatury i myszki. Patent nie jest jeszcze w pełni rozwinięty, jednak na pewno drzemie w nim potencjał. Interesująca i praktyczna jest także funkcja Snap Window umożliwiająca korzystanie z dowolnej aplikacji i jednoczesne oglądanie filmów. Smartfon posiada także czytnik siatkówki oraz czytnik linii papilarnych. Wartym uwagi rozwiązaniem jest funkcja Bixby, dzięki  której za pomocą komend głosowych można obsługiwać wiele funkcji w telefonie. Niestety jest ona dostępna jedynie w wersji koreańskiej i angielskiej.

Nowy Samsung Galaxy był długo oczekiwany i, pomimo że nie jest wielką rewolucją w stosunku do poprzednich modeli, to dzięki nowemu designowi i zastosowaniu ciekawych funkcji nowa słuchawka z logiem Samsunga jest na pewno warta uwagi pomimo swojej wysokiej ceny.

https://www.youtube.com/watch?v=D8Ert5yjMV4&t=2s

Facebook Comments Box