Które aplikacje warto zainstalować na smartfonie?

W sklepie Google Play dostępnych jest wiele aplikacji, które mogą znacznie ułatwić nam życie. Niekoniecznie te najbardziej popularne są najlepsze. Jednak które z nich warto zainstalować na naszym smartfonie? Koniecznie zobacz na to zestawienie.
Yanosik

Jest to polska aplikacja stworzona dla osób, które wiele godzin spędzają w drodze. Znajdziemy na niej dane dotyczące sytuacji na danej trasie. Zostaniemy ostrzeżeni przed zagrożeniami, czy fotoradarami oraz patrolami policji. Dzięki specjalnej funkcji inni kierowcy mogą nas również ostrzec przed zagrożeniami znajdującymi się na drodze. Aplikacja na pewno świetnie sprawdzi się zarówno na trasach lokalnych, jak i podczas dalszych wyjazdów.

SkyCash

Za pomocą tej aplikacji możemy wykonywać w prosty sposób płatności internetowe. Dzięki niej szybko dokonamy przelewu, wypłacimy pieniądze z bankomatu, a nawet kupimy bilety do kina, czy autobusu. Aplikacja działa niezależnie od operatora, u którego mamy zarejestrowany numer telefonu. W dzisiejszych czasach, w których często wykonuje się różnego typu transakcje internetowe, aplikacja ta będzie idealna i znacznie skróci czas, który poświęcamy na płatności.

Comixology

Każdy fan komiksów wie, że wiele zeszytów jest ciężko zdobyć. Z pomocą przychodzi aplikacja Comixology, gdzie znajduje się olbrzymia baza komiksów, które możemy zakupić w wersji do czytania na ekranie telefonu, czy tabletu. Obecnie jest to największy na świecie sklep online
z komiksami. Znajdziemy tam zeszyty mniejszych wydawnictw, a także takich gigantów, jak Marvel, czy DC Comics. Dzięki aplikacji, czytanie ulubionych wydań, czy zakup rzadkich egzemplarzy nie będzie już problemem.

WhatsApp

Jest to bardzo wygodny komunikator, który w odróżnieniu od innych tego typu aplikacji nie wymaga zakładania konta. Wszystkie kontakty są importowane z telefonu, co jest bardzo przydatną opcją. Aplikacja działa nie tylko na Androidzie, ale praktycznie na wszystkich dostępnych na rynku systemach. Osoby szukające prostego w obsłudze i niewymagającego rejestracji komunikatora powinny wybrać właśnie WhatsApp.

Pocket

Obecnie internet jest przepełniony wszelkimi informacjami, a wybrane przez nas ciekawe treści niekoniecznie chcemy od razu czytać. W tym przypadku bardzo funkcjonalna może okazać się aplikacja Pocket, dzięki której możemy w prosty sposób zapisywać interesujące nas artykuły. Znaczącą zaletą tej sprytnej aplikacji jest również to, że kiedy czytamy daną treść, jest ona pozbawiona zbędnych elementów na stronie, pozostawiając jedynie treść i grafiki.

Zomato

Kiedy nie wiemy jaką restaurację wybrać, powinniśmy skorzystać z aplikacji Zomato, która jest bazą wielu lokali świadczących usługi gastronomiczne. Idealnie sprawdzi się zarówno przy poszukiwaniu miejsc niedaleko naszego miasta, jak i podczas podróży nawet tych zagranicznych. Ciekawą funkcją jest także możliwość poznania opinii innych użytkowników, a także pozostawienie swojej oceny o danym lokalu, który odwiedziliśmy.

Niektóre z tych aplikacji nie są może znane, ale charakteryzują się funkcjonalnością i prostotą,
a korzystając z nich, znacznie ułatwimy sobie życie. To, co nieraz okazuje się czasochłonne, można w prosty sposób załatwić w aplikacji, wykonując kilka kliknięć na ekranie naszego telefonu, czy tabletu.

 

Facebook Comments Box