Czy warto kupić zabawkowego drona dziecku?

Zabawkowe drony są hitem sprzedaży ostatnich kilkunastu miesięcy. Kto jeszcze nie ma – planuje kupić. Czy jednak warto sprawić taki prezent dziecku? Może jednak lepiej pozostać przy klockach i tabletach?

Dron to z pewnością nie jest zabawka dla dziecka poniżej szóstego roku życia. Jednak siedmiolatek poradzi sobie już z jego sterowaniem całkiem nieźle. Sterowanie dronem wymaga od dziecka wielu umiejętności: refleksu, dobrej komunikacji oko – ręka, wyobraźni przestrzennej. Jeśli nasze dziecko nie jest mistrzem w tych dziedzinach, to tym bardziej warto zabawkę taką mu sprawić. Po to, by mogło wyćwiczyć te umiejętności w czasie wesołej zabawy.

Z pewnością trudno będzie latać dronem po małym mieszkanku w bloku. Jeśli więc wizyty w parku czy na innej otwartej przestrzeni zdarzają się Wam incydentalnie, zrezygnujcie z zakupu – zabawka szybko pójdzie w odstawkę i stanie się źródłem kłótni rodzinnych. Ale jeśli uznacie, że warto jednak kupić drona, wybierzcie model, który poradzi sobie z warunkami atmosferycznymi (nawet lekki wiatr może spowodować utratę sterowności niektórych modeli) i ma duży zasięg. O szczegóły spytajcie sprzedawcę.

I ostatni aspekt – jeśli  zdecydowaliście, że dron to dobra zabawka dla dziecka, wybierzcie model uzbrojony w kamerkę. Oglądanie filmu nagranego przez drona będzie niesamowitą atrakcją dla każdego członka rodziny.

Podsumowując: zakup drona to doskonały wybór dla nieco starszego dziecka, które jednak powinno bawić się nim z pomocą osoby dorosłej.

Facebook Comments Box