Aplikacje na Androida, które zyskały największą popularność

Aplikacje to w dzisiejszych smartfonach podstawa. To dzięki nim możemy w pełni wykorzystać funkcje naszego telefonu. Na przestrzeni lat powstało mnóstwo aplikacji na Androida, które cieszyły się mniejszą lub większą popularnością. W tym zestawieniu przedstawimy te, które odniosły największy sukces i są rozpoznawalne na całym świecie.
Snapchat

Bez wątpienia aplikację tą można uznać za przełomową. Cechą charakterystyczną tej bardzo popularnej aplikacji jest to, że wiadomości, które z niej wysyłamy, pojawiają się tylko na kilka lub kilkanaście sekund. Do momentu powstania słynnego snapa” żadna inna aplikacja nie oferowała tego typu funkcji, dzięki czemu zyskała uznanie szczególnie wśród młodzieży, a z czasem rozprzestrzeniła się w różnych grupach wiekowych.

Instagram

Instagram jest obecnie nieodłączną częścią życia wszystkich miłośników fotografowania. Nie istnieje bowiem serwis do umieszczania zdjęć, który może równać się popularnością z tą niemal kultową już aplikacją. Możemy publikować na nim zdjęcia i filmy, również takie nawiązujące do funkcji Snapchata. To, dzięki czemu Instagram stał się tak niezwykle popularny to bez wątpienia filtry, które możemy nakładać na zrobione zdjęcia.

Facebook Messenger

Żaden użytkownik smartfona nie może sobie wyobrazić wysyłania wiadomości bez komunikatora wyprodukowanego przez Facebooka. Messenger jest tak popularny, że praktycznie z każdą osobą mającą smartfona, możemy pisać właśnie przy użyciu tej aplikacji. Stale tworzone są nowe aktualizacje, które jeszcze bardziej ułatwiają komunikowanie się, a popularność Messengera stale rośnie. Dzięki aplikacji, która miała być tylko dodatkiem do Facebooka, serwis Marka Zuckerberga utrzymuje swoją mocną pozycję.

Facebook

Faworytem w tym zestawieniu jest sam Facebook. Trudno dzisiaj znaleźć osobę, która nie ma tam konta. Na początku serwis był dostępny jedynie w wersji desktopowej, jednak dopiero aplikacja mobilna stała się prawdziwym hitem. Swoją popularność zawdzięcza prostocie obsługi oraz przejrzystości tablicy, na której wyświetlane są interesujące nas informacje. Facebook stał się również najpopularniejszym narzędziem do komunikacji (oczywiście do momentu powstania Messengera). Jedno jest pewne; internet bez Facebooka nie byłby już tym samym miejscem.

Zestawienie to nie powinno zaskoczyć żadnego posiadacza smartfona, jednak warto wspomnieć
o tych niezwykle popularnych aplikacjach na Androida. Stały się one bowiem nierozłączną częścią dzisiejszego internetu i przeszły do historii jako podstawowe wyposażenie każdego telefonu
z dotykowym ekranem.

 

Facebook Comments Box

Add a Comment