Aplikacje mobilne do sterowania dronem

Jeszcze nie dawno zdalne sterowanie dronem było tylko w zasięgu sił zbrojnych, dzisiaj jest dostępne niemal dla każdego. Bezzałogowe statki latające mają swoich zwolenników głównie pośród fanów krajobrazów oraz niepowtarzalnych zdjęć. Drony z kamerą pozwalają na zebranie niesamowitych materiałów bez wykorzystania helikoptera czy samolotu.

Dron i aplikacja Parrot

Popularnym dronem sterowanym przez smartfona jest Parrot, to niezwykle przydatny sprzęt. Aby nim sterować należy zainstalować jedną w wielu dostępnych na rynku aplikacji, chociażby AR Free Flight. Sterowanie jest możliwe za pośrednictwem sieci WiFi. W tym celu należy zesparować ze sobą drona i smartfona poprzez wybranie z listy wifi na naszym smartfonie. Później wystarczy już tylko włączyć aplikację.

Aplikacja ta jest prosta i intuicyjna w obsłudze, umożliwia sterowanie dronem, a także dostęp do Arr. Drone Academy, która stanowi bazę społeczności dronowców, dzielących się swoimi doświadczeniami.

Nowoczesne aplikacje sterującą posiadają kilka opcji trybu lotu, m.in takie jak okrążenie obiektu, tempomat, lot w określone miejsce lub po określonych punktach. Gdy dron osiągnie cel dostajemy informacje. Aplikacja umożliwia zapisywanie oraz późniejsze użycie, odczytanie oraz edycję punktów kontrolnych lotu.

Zdjęcia i filmy z lotu ptaka

Współcześnie wiele firm świadczy usługi nagrywania filmów z drona. Zdjęcia z powietrza w wykonaniu Motion Studio stanowią niesamowite ujęcia. Realizują oni zlecenia zarówno na pojedyncze ujęcia, jak i kompleksowe produkcje filmowe. Imponujące widoki i nagrania zachwycą każdego. Wykorzystywane są one głównie do prezentacji wielkopowierzchniowych inwestycji, firm, fabryk, i innych obiektów przemysłowych. A także podczas wydarzeń sportowych, kulturalnych i koncertów. Nagrywanie filmów z drona jest usługą świadczoną najczęściej dla władz lokalnych i inwestorów promujących miasta i regiony turystyczne. Współczesne drony są doskonałymi nośnikami kamer, dodatkom mimo dużej szybkości lotu są stabilne zapewniając płynne, wysokiej jakości nagrania.

Facebook Comments Box

Add a Comment