Android czy iOS?

Użytkownicy urządzeń mobilnych zastanawiają się nad wyborem systemu operacyjnego. Generalnie możliwości mają jedynie dwie: Android od Google oraz konkurencyjny iOS od Apple. Który z nich lepiej się sprawdza? Oto kilka faktów.

Pierwszym, na co zwróci uwagę nawet początkujący użytkownik smartfona lub tabletu, to możliwość spersonalizowania urządzenia. I tu Android pozostawia swojego rywala daleko w tyle, dając nam nieograniczone możliwości ustawiania różnych tapet, ikonek i grafik. Natomiast iOS posiada znacznie ograniczone możliwości, które obejmują rozmieszczenie ikonek i wybór jednej z kilku czy kilkunastu tapet.

Na uwagę zasługuje kwestia wymiany akumulatora w naszym urządzeniu. Choć są one coraz bardziej niezawodne, to poza tym ich żywotność jest coraz krótsza. nasze smartfony są tak intensywnie użytkowane, że musimy je ładować codziennie przynajmniej raz. Co za tym idzie – szybciej się zużywają. Czasem więc stajemy przed koniecznością wymiany akumulatora. W urządzeniach z Androidem jest to dziecinnie proste – ściągamy obudowę i wymieniamy baterię. Ten sam proces w przypadku urządzeń z iOS jest nieco bardziej skomplikowany i wymaga rozkręcenia urządzenia. Nie jest to trudne, ale tracimy gwarancję.

To tylko dwie z wielu cech obydwu produktów, które należy brać pod uwagę przy zakupie urządzenia mobilnego. Są one jednak na tyle istotne, że warto wspomnieć o nich w osobnym wpisie.

Facebook Comments Box